Luxus s nádechem touhy a vášně! Couture z pera Mabilla nabídla svádění v Paříži

Ženská, svůdná, fyzická, určená ke každodennímu prožívání – i taková může být móda haute couture.

Modelka na přehlídce Alexis Mabille Haute Couture Jaro/Léto 2022.
Během aktuálního týdne módy v Paříži se ji tak pokusilo prezentovat několik ateliérů. Jedním z nich byl také ten pod vedením Francouze Alexise Mabilla.

Jeho nejnovější kolekce haute couture dostala přívlastek „carnal couture“, což by se volně dalo přeložit jako tělesná, fyzická couture móda. Toto spojení s tělem nositelky, ale také s vášní, krásou, senzuálností se přetavilo do více než dvacítky kreací, mezi nimiž nechyběly velkolepé večerní kreace, ale i kousky odvážnější, svůdnější, modely, které jako by byly pro nositelku druhou kůží.

Jedním z dominantních materiálů byla krajka, která obkreslovala štíhlá těla modelek, ať už v podobě luxusního a křišťály pošívaného overalu nebo spodního prádla, které se objevilo jako součást kreací. Nechybělo však ani plisé, velkolepé bálové objemy v sukních, které byly protáhly objemově dozadu a do stran či třeba vrstveny efektem zavinování a drapérie v oblasti boků.

Modelka na přehlídce Alexis Mabille Haute Couture Jaro/Léto 2022.
Erotický náboj více modelům dodaly poloprůhledné či průhledné materiály. Alexis Mabille ovšem zároveň pracoval s jedním ze svých klíčových elementů v tvorbě, mašličkou. Ta se objevila například jako dekorativní detail složený z desítek drobných symetricky našívaných mašlí na předním díle večerních šatů, ale také jako masivní ozdobný uzel na závěrečném večerním plášti, zpod kterého vykukala sexy tělová kombinéza ze zlaté krajky. Odlehčenější nádech pak v kolekci udával pruhovaný vzor, ​​který se objevil na dlouhých košilových šatech i na zvonové róbě s odhalenými rameny.

Applauding, canon 1Ds mark III

Mabille se již tradičně zařadil do programu vybraných francouzských (a mezinárodních) ateliérů, které dvakrát ročně prezentují haute couture kolekce, přičemž patřil mezi ty módní domy, které se rozhodly udělat živou módní show. Záběry z ní, ať už v galerii, nebo na videu si můžete prohlédnout právě u nás.

Součástí prezentace haute couture kolekcí byly i kousky od Dior a Chanel. Více naleznete v galeriích níže. Připravujeme pro vás také reportáž z prezentace kolekce Fendi Haute Couture, na kterou měla redakce Pravdy exkluzivní pozvání.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram