Co se stane, když si (alespoň) dvakrát týdně dáte rybu? Tělo se vám odmění

Konzumace ryb je pro naše tělo velmi prospěšná.
Ryby obsahují množství vitamínů a cenných látek, které ovlivňují více funkcí našeho těla a působí preventivně v případě více onemocnění.

Proč ryby?

Jsou významným zdrojem minerálních látek jako fosfor, selen, vápník, draslík, hořčík a železo. V mořských rybách se nachází vyšší obsah minerálů než ve sladkovodních rybách. Mimořádně vysoký obsah vápníku mají ryby konzervované, jelikož se většinou konzervují celé, tedy maso i kosti. Mořské ryby jsou důležitým zdrojem jódu, vitamínů A a D. Fosfor a hořčík, které také ryby obsahují, je potřebný pro nervovou a svalovou činnost. V rybách je zastoupen i zinek a měď, které také našemu tělu pomnáhají.

Pokud si dáte ryby alespoň dvakrát týdně…

Top view food dish with fried cod and green marinade. Potatoes and fresh green asparagus as a side dish.

Přispíváte tak k prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Kromě toho se „rybí strava“ podepíše i na zlepšení či udržování dobré paměti – pravidelná konzumace ryb z dlouhodobého hlediska působí jako prevence Alzheimerovy choroby a rovněž jsou ryby vhodné jako součást stravy již při její léčbě. Pokud ryby konzumujeme pravidelně (2krát a více týdně), dokážeme pokrýt naši potřebnou dávku, kterou si pak nemusíme doplňovat prostřednictvím umělých vitamínů.

Kdo by měl jíst ryby?

Odpověď zní, že ideální bychom to měli být všichni – celá rodina, všechny generace – tedy nejmenší, dospělí i senioři. Určitě ovšem platí, že pro vysoký obsah omega tři a šest mastných kyselin jsou důležité pro správný vývin dětí. Vhodné ke konzumaci jsou i pro diabetiky a lidi trpící vysokým cholesterolem.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram