Upravujete své selfie? Může to negativně ovlivňovat názor o vašem vzezření

Mladé dívky a ženy by neměly trávit příliš času úpravami selfies, protože to negativně ovlivňuje jejich názor o vlastním vzezření.

Čím déle upravují, tím hůře se cítí

Výzkumníci v oblasti psychologie požádali 130 žen, aby si před analýzou jejich návyků souvisejících se selfies prohlédli fotografie „štíhlých žen s průměrnými proporcemi“ ze služby Instagram.

Nakonec zjistili, že čím déle se věnovali úpravě vlastních fotografií, tím měli horší náladu a byli nespokojenější se svým vzezřením.

Během výzkumu strávili přibližně čtyři a půl minuty úpravou pěti fotek, přičemž si změnili tón pleti, odstranili tmavé kruhy v okolí očí či jiné nedostatky.

Marika Tiggemannová ze zmíněné univerzity řekla, že úprava selfies má škodlivé účinky na ženy s motivací prezentovat na veřejnosti co nejkrásnější verzi sebe sama. Dodala, že takové chování má negativní následky i přesto, že ženy byly s upravenými fotkami spokojenější než s původními verzemi.

Tiggemann prohlásila, že je důležité mladé dívky a ženy odrazovat od používání takových softwarů. „Naše zjištění ukazují potíže, kterým ženy čelí v současném světě sociálních médií,“ uzavřela.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram