Jak vypadají hvězdy, když kojí své děti? Úplně normální

Kojení je nejpřirozenější potřebou dítěte a biologická norma, která platí pro matku i dítě.

Do šesti měsíců by mělo být dítě výlučně kojeno a všichni rodiče jistě vědí, že několikaměsíční dítě svou potřebu kojit se neodkládá na chvíli, kdy bude s matkou na klidném místě.

Kojení na veřejnosti však neustále rozděluje společnost. Na jedné straně bývá adorováno jako ideální obraz mateřství, ale stejně silně se ozývají i hlasy těch, kterým kojící ženy překážejí a považují je za neslušné a vulgární.

Chtěla bych vypadat jako ty
I proto je důležité, aby ho normalizovaly slavné a vlivné ženy. Jednou z nich je také americká herečka Kate Hudsonová, která v říjnu loňského roku přivedla na svět své třetí dítě.

Hudsonová před časem na svém instagramu zveřejnila fotku s kojící se dcerou v náručí s doprovodným textem „Když pracujete, ale dítě musí jíst.“ Na fotce, kterou ocenilo téměř milion uživatelů sociální sítě, není pochopitelně nic vulgárního.

Hudsonová má ohrnutou růžovou pohodlnou, sportovní bundu a v náručí drží své kojící se dítě. Není vidět její bradavky ani prsa. „Děkuji, že pomáháš normalizovat kojení,“ zní jeden z mnoha komentářů k fotce.

Další fanynka zase poznamenala, že i ona by chtěla při kojení vypadat tak dobře. Hudsonová však nekojí jen ve stylizovaných pózách. Podobně jako miliony jiných žen to dělá iv běžných situacích, například při práci nebo během cvičení.

I toto chování vyvolalo vlnu sympatií. Fotka a video, na kterém je vidět, jak během tréninku kojí, a přitom nepřeruší sérii cviků na nohy, se staly senzací sociálních sítí a více médií. Hudsonová přitom zdaleka není jediná hvězda, která se nebála zveřejnit svoji fotografii během kojení.

K normalizaci kojení svým způsobem přispívají i velké magazíny, které na titulních stranách zobrazují známé ženy ve více či méně stylizovaných pózách.

Příkladem je magazín ELLE, který v roce 2015 použil fotku rakouské modelky Nicole Trunfio a jejího několikaměsíčního syna přisátého k jejímu obnaženému prsu.

Známá je i obálka časopisu Time, který se v roce 2012 věnoval tématu kontaktního rodičovství a na titulku použil ženu, která kojí své odrostlé, asi čtyřleté dítě stojící vedle ní na židli. Loni v březnu zase vyvolal kontroverzní reakce indický časopis Grihalakshmi, který chtěl svou obálkou otevřít debatu o kojení na veřejnosti.

Přestože stylizované fotografie jistě mohou zlepšovat klima, asi nejvíce pomáhají sociální sítě a hvězdy, které zveřejňují vlastní fotky. Někdy v něžných a klidných chvílích a jindy v bizarních a uspěchaných situacích.

Hvězdy, tak jako všechny ostatní matky, zkrátka musí své děti kojit když je třeba. Někdy během přípravy make-upu, jindy během cesty v autě, na fotbalovém zápase nebo na kraji cesty.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram